Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Streets

Streets

1990
×
★★★
Edit this entry  
05
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★
Edit this entry  
04
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Naked Killer

Naked Killer

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Renaissance: A Film by Beyoncé

Renaissance: A Film by Beyoncé

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Portrait of Jennie

Portrait of Jennie

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Testament

Testament

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Air

Air

2023
×
★★
Edit this entry  
23
NYAD

NYAD

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fresh Kill

Fresh Kill

1994
×
★★★
Edit this entry  
20
Stakeout on Dope Street

Stakeout on Dope Street

1958
×
★★½
Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Maestro

Maestro

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Edit this entry  
15
Victims of Sin

Victims of Sin

1951
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Sound of Fury

The Sound of Fury

1950
×
★★★
Edit this entry  
15
Razzia

Razzia

1955
×
★★½
Edit this entry  
14
Camille

Camille

1936
×
★★
Edit this entry  
14
Queen Christina

Queen Christina

1933
×
★★★½
Edit this entry  
14
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Edit this entry  
14
He Who Gets Slapped

He Who Gets Slapped

1924
×
★★★
Edit this entry  
12
The Marvels

The Marvels

2023
×
Edit this entry  
09
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
07
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Trapeze

Trapeze

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★½
Edit this entry  
05
Roselyne and the Lions

Roselyne and the Lions

1989
×
★★★
Edit this entry  
03
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★½
Edit this entry  
02
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★½
Edit this entry  
01
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Night Nurse

Night Nurse

1931
×
★★★
Edit this entry  
01
My house walk-through

My house walk-through

2016
×
Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Black Cat

The Black Cat

1934
×
★★★
Edit this entry  
31
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Killer!

Killer!

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★
Edit this entry  
29
Menus-Plaisirs Les Troisgros

Menus-Plaisirs Les Troisgros

2023
×
★★★½
Edit this entry  
28
All of Us Strangers

All of Us Strangers

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Perfect Days

Perfect Days

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
Pictures of Ghosts

Pictures of Ghosts

2023
×
★★★
Edit this entry