vern has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Souvenir Part II

The Souvenir Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Want to Talk About Duras

I Want to Talk About Duras

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bonfire of the Vanities

The Bonfire of the Vanities

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★½
Edit this entry  
22
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★
Edit this entry  
20
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
God Told Me To

God Told Me To

1976
×
★★★½
Edit this entry  
02
Cinefile: Reel Women

Cinefile: Reel Women

1995
×
Edit this entry