Versace_Cologne has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Photodiary '87

Photodiary '87

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wall

Wall

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Photodiary

Photodiary

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Grim

Grim

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost

Ghost

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Drill

Drill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Screw

Screw

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Thunder

Thunder

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Box

Box

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Spacy

Spacy

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Blood for Dracula

Blood for Dracula

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Night of Pan

Night of Pan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anthem

Anthem

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
One of the Missing

One of the Missing

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ANYA

ANYA

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Internet Story

Internet Story

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Too Old to Die Young

Too Old to Die Young

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Panic Attack!

Panic Attack!

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Tragos: A Cyber-Noir Witch Hunt

Tragos: A Cyber-Noir Witch Hunt

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Angel: The Ascent

Dark Angel: The Ascent

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ninja

Ninja

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Demon Queen

Demon Queen

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Furies

The Furies

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
31

31

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Every Single Night

Every Single Night

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear X

Fear X

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry