Versace_Cologne has logged 24 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Uniform

Uniform

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Box

Box

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Truth and Illusion: An Introduction to Metaphysics

Truth and Illusion: An Introduction to Metaphysics

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Desserts

Desserts

1999
×
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scarlet Diva

Scarlet Diva

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cobra

Cobra

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Armored

Armored

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Johnny Handsome

Johnny Handsome

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Soldier

Soldier

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry