• Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • Descendants 3

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Kitbull

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★½

  • The Hug

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★½

  • 1922

    ★★★½

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Unicorn Store

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • The Breadwinner

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½