• struggle

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★★

  • The 8th Day of the Week

    ½

  • Greyhound

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ½

  • Masameer: The Movie

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Brightburn

    ½

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • The Rat

    ½

  • Zero Distance

    ★★

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Happiness

    ½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Hasan Minhaj: Homecoming King