• The Northman

    ★★★★

  • Scream: Legacy

    ★★½

  • Blink

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★½

  • Aftermath

    ½

  • Camping is Cheaper

    ★★★

  • The Surrogate

    ★★

  • Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★½

  • Echoes of Fear

    ★★★

  • The Open House

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Veronica

    ★★★★

  • Leatherface

    ★½

  • Regenerative Being

    ★★½

  • Don't Look Away

    ★½

  • The Cabinet in the Woods

  • Blair Witch

    ★★★½

  • The Cop Cam

    ★★

  • Cutting Moments

    ★★★★

  • Cutting Chain Saw

    ★★★½

  • Off the Hook

    ★★★★

  • Black Mountain Side

    ★★½

  • The Voices

    ★★

  • The Pantry Ghost Documentary

    ★★½

  • Four Corners of Fear

    ★★

  • 2AM: The Smiling Man

    ★★★★

  • Evil Dead

    ★★★★

  • The Haunting in Connecticut 2: Ghosts of Georgia

    ★★

  • Texas Chainsaw 3D

    ★★

  • The Collection

    ★★★½

  • The Possession

    ★★★½

  • Munger Road

    ★★½

  • Episode 50

  • The Innkeepers

    ★★★½

  • Still Screaming: The Ultimate Scary Movie Retrospective

    ★★★½

  • Scream 4

    ★★★★

  • Scream: The Inside Story

    ★★★★

  • Marchlands

    ★★★½

  • The Collector

    ★★★★½

  • The Haunting in Connecticut

    ★★★½

  • Friday the 13th

    ★★★★

  • My Bloody Valentine

    ★★½

  • Lake Mungo

    ★★★★★

  • The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

    ★★★½

  • Trick 'r Treat

    ★★½

  • The Texas Chainsaw Manicure

    ★★★

  • Down to the Bone: Anatomy of a Prequel

    ★★★

  • It Runs in the Family

    ★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning

    ★★★½

  • Flesh Wounds: Seven Stories of the Saw

    ★★★★

  • The Omen

    ★★★

  • Death Tunnel

  • Ed Gein: The Ghoul of Plainfield

    ★★★

  • Chainsaw Redux: Making a Massacre

    ★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★½

  • The Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • The Saw is Family

    ★★★

  • Session 9

    ★★★★

  • Jason X

    ★★★½

  • Valentine

    ★★

  • Book of Shadows: Blair Witch 2

  • Shadow of the Blair Witch

    ★★★

  • The Burkittsville 7

    ★★★½

  • Behind the 'Scream'

    ★★★½