Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Episode 50

Episode 50

2011
×
Read the review Edit this entry  
15
Mountaintop Motel Massacre

Mountaintop Motel Massacre

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Cop Cam

The Cop Cam

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cabinet in the Woods

The Cabinet in the Woods

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Collection

The Collection

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Pantry Ghost Documentary

The Pantry Ghost Documentary

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Camping is Cheaper

Camping is Cheaper

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jason X

Jason X

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
2AM: The Smiling Man

2AM: The Smiling Man

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Away

Don't Look Away

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Blink

Blink

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doom Asylum

Doom Asylum

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prey

The Prey

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Innkeepers

The Innkeepers

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream: Legacy

Scream: Legacy

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Resurrection of Broncho Billy

The Resurrection of Broncho Billy

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Madhouse

Madhouse

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Heisters

The Heisters

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Death Tunnel

Death Tunnel

2005
×
Read the review Edit this entry  
10
The Church

The Church

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

Twisted Tale: The Unmaking of Spookies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Voices

The Voices

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Session 9

Session 9

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mountain Side

Black Mountain Side

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry