Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
OPAL

OPAL

2020
×
Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
Edit this entry  
26
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Edit this entry  
23
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
03
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Friday

Friday

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
06
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry