celia has logged 58 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Fluffy Movie

The Fluffy Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Storks

Storks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

Gabriel Iglesias: I'm Sorry for What I Said When I Was Hungry

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Human Form

Human Form

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Batman

Batman

1966
×
Read the review Edit this entry  
13
Noah

Noah

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pumping Iron

Pumping Iron

1977
×
★★½
Edit this entry  
20
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Lemonade

Lemonade

2016
×
Read the review Edit this entry  
18
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Superman 75

Superman 75

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eddie Murphy Raw

Eddie Murphy Raw

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gogurt

Gogurt

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Creep

Creep

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Things to Do in Denver When You're Dead

Things to Do in Denver When You're Dead

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Superman 75

Superman 75

2013
×
Read the review Edit this entry  
10
Omelette

Omelette

2013
×
Edit this entry  
08
Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

Live Forever as You Are Now with Alan Resnick

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
Read the review Edit this entry