vic has logged 44 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stick It

Stick It

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Disobedience

Disobedience

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry