• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★★

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Free Guy

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★★★★

  • Holidate

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton