victoria has logged 267 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry