victoria has logged 26 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Table 19

Table 19

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry