• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Time

    ★★★★★

  • Sibyl

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Generation Wealth

    ★★★

  • Elle

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Magic Mike

    ★★★½

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • Dinner for Schmucks

  • The Everlasting Flame

  • The Departed

  • Still Life

    ★★★★★

  • Mission: Impossible III

    ½

  • Memoirs of a Geisha

  • The World

    ★★★★★

  • House of Flying Daggers

    ★★★★

  • Hero

    ★★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • Beau Travail

    ★★★★

  • Mission: Impossible

    ★★★★

  • GoldenEye

    ★★½

  • La Cérémonie

    ★★★★

  • Speed

    ★★★

  • The Inland Sea

    ★★

  • Center Stage

    ★★★★

  • Dollman

  • Raise the Red Lantern

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The American Friend

    ★★★★

  • Diamonds Are Forever

    ★★★