vicky has logged 31 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prison Architect

Prison Architect

2018
×
Edit this entry  
26
Bird Island

Bird Island

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
22
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wind

Wind

1996
×
★★★★
Edit this entry  
17
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
17
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Edit this entry  
15
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In My Room

In My Room

2020
×
Edit this entry  
13
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
On Chesil Beach

On Chesil Beach

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hanna

Hanna

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Edit this entry  
02
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★½
Edit this entry  
01
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★★½
Edit this entry