• The Batman

  • I Want You Back

  • Scream

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

  • House of Gucci

    ★★½

  • Sing 2

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Night Teeth

    ★★½

  • The Addams Family 2

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Infinite

    ★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Nineteen on Fire

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • We Broke Up

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Moxie

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mayday

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★½