vicky has logged 68 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
16 Wishes

16 Wishes

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Camp Rock 2: The Final Jam

Camp Rock 2: The Final Jam

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dear Dumb Diary

Dear Dumb Diary

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skywatch

Skywatch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry