vicky has logged 31 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry