Sort by

vicky has logged 233 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
American Pie

American Pie

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
In Time

In Time

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Bring the Soul: The Movie

Bring the Soul: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mary and Max

Mary and Max

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry