Sort by

vicky has logged 22 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dear John

Dear John

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Voices

The Voices

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
14
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry