Sort by
  • All Too Well: The Short Film

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Cinderella

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★

  • 22 vs. Earth

  • Seaspiracy

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Operation Christmas Drop

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • Pieces of a Woman

  • Love, Guaranteed

  • Work It

    ★★★

  • Berlin, Berlin

    ★½

  • 100.000 – Everything I never wanted

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Miss Americana

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • The Gentlemen

    ★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★½

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★½

  • Holiday in the Wild

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Leaving the Frame

  • Can You Keep a Secret?

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Arab Blues

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Weathering with You

  • The Lion King

    ★★½

  • Dream Factory

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★½

  • When They See Us

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire