Sort by

vicoeur has logged 21 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Read the review Edit this entry  
30
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Nose Day Actually

Red Nose Day Actually

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sissi

Sissi

1955
×
Read the review Edit this entry  
21
Linie 1

Linie 1

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl from the Song

The Girl from the Song

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Crush

Blue Crush

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
08
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry