• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Coven

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • K-12

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • The Perfect Date

  • Pet Sematary

    ★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Tomb Raider

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Open House

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Real

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Terrifier

    ★★★★

  • Split

    ★★★★

  • Arrival

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★★