Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blinking In Childhood

Blinking In Childhood

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★½
Edit this entry  
09
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
Edit this entry  
02
Ghost Hunters

Ghost Hunters

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Grounded

Grounded

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Wanton

Wanton

2023
×
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Wanton

Wanton

2023
×
Read the review Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Private Life of a Cat

The Private Life of a Cat

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rehearsals for Retirement

Rehearsals for Retirement

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wanton

Wanton

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Chris Rock: Selective Outrage

Chris Rock: Selective Outrage

2023
×
Edit this entry  
05
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★½
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crank

Crank

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★½
Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
13
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry