Victor has logged 26 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alice

Alice

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Young Mr. Lincoln

Young Mr. Lincoln

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry