Victor has logged 29 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Xala

Xala

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★½
Edit this entry  
24
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
22
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Where Is My Friend's House?

Where Is My Friend's House?

1987
×
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Name Is Kahentiiosta

My Name Is Kahentiiosta

1995
×
Edit this entry  
14
No Address

No Address

1988
×
Edit this entry  
13
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Seconds

Seconds

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry