• You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Samsara

    ★★★★★

  • Son of Saul

    ★★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★½

  • The Fountain

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Birdemic: Shock and Terror

  • Alternative Math

  • Bend It Like Beckham

    ★½

  • Flipped

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

    ★★★

  • Junun

    ★★★½

  • Walk the Line

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★½

  • Invention for Destruction

    ★★★★