• Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Schumacher

    ★★★★★

  • The Alpinist

    ★★★★★

  • The River Runner

    ★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • 1917

  • Klaus

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Fyre

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • A Star Is Born

  • Crazy Rich Asians

  • Ocean's Eight

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

  • Molly's Game

    ★★★★½

  • I, Tonya

  • Wonder Woman

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • Call Me by Your Name

  • Icarus

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★★★

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Your Name.

  • Finding Dory

  • Yesterday Once More

    ★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Big Short

  • Inside Out

  • Avengers: Age of Ultron

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

  • The Imitation Game

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

  • The Wolf of Wall Street

  • Frozen

  • The Great Gatsby

  • Life of Pi

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Avengers

  • 30 Minutes or Less

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger