Sort by

Victoria has logged 27 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
2012

2012

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dear John

Dear John

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry