Sort by

victoria has logged 433 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Accepted

Accepted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Policeman

My Policeman

2022
×
½
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry