Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Plane

Plane

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Edit this entry  
03
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Invitation

The Invitation

2022
×
½
Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
The Wave

The Wave

2008
×
★★★
Edit this entry  
17
Mango Yellow

Mango Yellow

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Edit this entry  
16
Hannah Arendt

Hannah Arendt

2012
×
★★★
Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
So Damn Easy Going

So Damn Easy Going

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
You Can Live Forever

You Can Live Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Home Team

Home Team

2022
×
★★
Edit this entry  
20
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
My Best Friend Anne Frank

My Best Friend Anne Frank

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Anne+: The Film

Anne+: The Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★
Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Secret Diaries of Miss Anne Lister

The Secret Diaries of Miss Anne Lister

2010
×
★★½
Edit this entry  
19
O Auto da Compadecida

O Auto da Compadecida

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Edit this entry