Sort by

Victor has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dark Blue Almost Black

Dark Blue Almost Black

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Advantages of Travelling by Train

Advantages of Travelling by Train

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★★½
Edit this entry  
08
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Aura

The Aura

2005
×
★★½
Edit this entry  
29
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Occupant

The Occupant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fat People

Fat People

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
The Fury of a Patient Man

The Fury of a Patient Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Body

The Body

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crack: Inception

The Crack: Inception

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
El crack dos

El crack dos

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El crack

El crack

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Faces

Faces

1968
×
Edit this entry  
28
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Death of a Cyclist

Death of a Cyclist

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
16
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Clan

The Clan

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Serpico

Serpico

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
02
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Money Pit

The Money Pit

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Obsession

Obsession

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry