Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★★
Edit this entry  
12
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Bomb Scared

Bomb Scared

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
½
Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
Crazy About Her

Crazy About Her

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
I Love You, Stupid

I Love You, Stupid

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
01
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Edit this entry  
29
My Big Night

My Big Night

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Bar

The Bar

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Superlopez

Superlopez

2018
×
Edit this entry  
13
It's Now or Never

It's Now or Never

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Off Course

Off Course

2015
×
★★
Edit this entry  
21
Spanish Affair 2

Spanish Affair 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★
Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Edit this entry  
07
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★½
Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twenty Years Later

Twenty Years Later

1984
×
★★★
Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Edit this entry  
06
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★½
Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Dumb and Dumber To

Dumb and Dumber To

2014
×
Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Edit this entry