• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • Holidate

    ★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Umbrella

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The Stunt Double

  • Showbiz Kids

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Becky

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • The Half of It

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Uncle Frank

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Underwater

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Abominable

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★