Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
Edit this entry  
25
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Umbrella

Umbrella

2020
×
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
½
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
Edit this entry  
26
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
High School Musical: The Musical: The Holiday Special

High School Musical: The Musical: The Holiday Special

2020
×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Edit this entry  
24
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry