victoria has logged 157 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Greta

Greta

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Time Freak

Time Freak

2018
×
★★
Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Asphalt Kiss

The Asphalt Kiss

1981
×
★★★½
Edit this entry  
16
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Lake House

The Lake House

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Made of Honor

Made of Honor

2008
×
★★★
Edit this entry  
15
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★½
Edit this entry  
03
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry