• French Water

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Education

    ★★½

  • Alex Wheatle

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Love Affair(s)

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Human Voice

    ★★★

  • City Hall

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★

  • Point and Line to Plane

    ★★★★

  • Où en êtes-vous? (Numéro 2)

    ★★★½

  • The Bare Life

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Correspondence

    ★★★★

  • France Against the Robots

    ★★★½

  • Apples

    ★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★½

  • There Is No Evil

    ★★

  • Days

    ★★★

  • DAU. Natasha

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • My Little Sister

    ★★½

  • Siberia

    ★★★

  • Red Moon Tide

  • Veins of the World

    ★★½

  • Undine

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★

  • Orphea

    ★★★½

  • Malmkrog

    ★★★

  • Tesla

    ★★

  • The Father

    ★★★½

  • Some Kind of Heaven

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • The Nest

    ★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Relic

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Shirley

    ★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The New Pope

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • Sin

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Scream

  • The Irishman

    ★★★