Sort by
  • Copenhagen Cowboy

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • The Murmuring

    ★★★★½

  • The Viewing

    ★★★★½

  • Dreams in the Witch House

    ★★★★½

  • Pickman's Model

    ★★★★

  • The Outside

    ★★★★

  • The Autopsy

    ★★★½

  • Graveyard Rats

    ★★★

  • Lot 36

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • The Essex Serpent

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Metal Lords

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Deadstream

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Kate

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½