Sort by
  • The Hatchet Wielding Hitchhiker

  • This Place Rules

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Noel Diary

  • Christmas with You

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

  • Pervert: Hunting the Strip Search Caller

  • Kendrick Lamar's The Big Steppers Tour: Live from Paris

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Sins of Our Mother

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • I Just Killed My Dad

  • Girl in the Picture

  • Halftime

  • We Cry Together

  • Elvis

  • Crimes of the Future

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Corsage

    ★★★

  • EO

    ★★★★★

  • The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Turning Red

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Navalny

    ★★★★

  • Descendant

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • Adrienne

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Motive

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • Encanto

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The Death of David Cronenberg

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • Mad God

    ★★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Nail Bomber: Manhunt

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Attenborough's Life in Colour

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Mank

    ★★★★½

  • Trial 4

  • Soul

    ★★★★½

  • Kitty Love: An Homage to Cats

  • American Murder: The Family Next Door