• Framing Britney Spears

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Stand In

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • New Order

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Summer White

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Transparent: Musicale Finale

  • Workforce

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Our Friend

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Play

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • I Am Not Handsome

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • The Days to Come

    ★★★★

  • Leona

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • Like Father

    ★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Champions

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Rough Night

    ★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★