berkan has logged 38 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Perfect Sense

Perfect Sense

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Edit this entry  
19
Rango

Rango

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
17
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Your Name.

Your Name.

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dorian Gray

Dorian Gray

2009
×
★★
Edit this entry  
07
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry