Sort by
  • Terrifier 2

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Umma

    ★★½

  • X

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Downfalls High

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Tales of the City

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Houses October Built 2

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★