ViewingGum has logged 71 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evolution

Evolution

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ghoul

The Ghoul

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Entertainment

Entertainment

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
11 Minutes

11 Minutes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Street Trash

Street Trash

1987
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry