Travis McNinja has logged 202 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bright

Bright

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
02
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Read prior review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Bushwick

Bushwick

2017
×
Edit this entry  
14
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Journey to the West: The Demons Strike Back

Journey to the West: The Demons Strike Back

2017
×
½
Edit this entry  
08
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
★★½
Edit this entry  
04
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Only the Brave

Only the Brave

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leatherface

Leatherface

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Triple 9

Triple 9

2016
×
Edit this entry  
21
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
My Favorite Year

My Favorite Year

1982
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Edit this entry  
15
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★★
Edit this entry