• Burrow

  • The Undoing

  • Little Big Women

    ★★★½

  • Soul

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★

  • I WeirDO

  • The Painter and the Thief

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

  • Joker

    ★★

  • Marriage Story

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★½

  • The Lighthouse

  • Little Joe

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Rilakkuma and Kaoru

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Pain and Glory

  • Bird Box

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • House of Hummingbird

    ★★½

  • The Favourite

  • Penguin Highway

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

  • Climax

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Dear Ex

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Annihilation

  • Hereditary

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Coco

  • On Happiness Road

  • Thor: Ragnarok

  • Itzhak

  • Blade Runner 2049

  • The Ritual

  • The Shape of Water

  • The Great Buddha+

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Bad Genius