• Dear Evan Hansen

    ★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Crashing Through the Snow

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Seance

    ★★★★

  • The Woman in the Window

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • The Unholy

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Prom

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Black Narcissus

    ★★★

  • A Body Exploded into a Thousand Pieces

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Stardust

    ½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • In Search of Darkness: Part II

    ★★★★

  • Violation

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Sophie Jones

  • Lorelei

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★

  • Spring Blossom

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★½

  • Host

    ★★★½

  • Summerland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★½

  • Hollywood

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Isabella

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Mum, Mum, Mum

    ★★★

  • One in a Thousand

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½