Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
Read the review Edit this entry  
11
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
Read the review Edit this entry  
23
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
Read the review Edit this entry  
19
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
You're Next

You're Next

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
House of the Dead

House of the Dead

2003
×
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Naked Kiss

The Naked Kiss

1964
×
Read the review Edit this entry  
10
Detour

Detour

1945
×
Read the review Edit this entry  
10
La Notte

La Notte

1961
×
Read the review Edit this entry  
09
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Splinter

Splinter

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shadows

Shadows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
Read the review Edit this entry  
02
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★
Edit this entry  
23
The Return of the Texas Chainsaw Massacre

The Return of the Texas Chainsaw Massacre

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
15
Maîtresse

Maîtresse

1976
×
Read the review Edit this entry  
07
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
Read the review Edit this entry  
06
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Desert

Red Desert

1964
×
Read the review Edit this entry  
04
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Private Property

Private Property

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mala Noche

Mala Noche

1986
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
Read the review Edit this entry  
31
Indecent Desires

Indecent Desires

1968
×
Edit this entry  
30
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
★★★½
Edit this entry  
30
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
Swoon

Swoon

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
High Art

High Art

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Delta

The Delta

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry