Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

  • The Super Mario Bros. Movie

  • John Wick: Chapter 4

    ★★

  • Plane

    ★★

  • Babylon

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Entergalactic

    ★★★

  • Smile

    ★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★

  • The Menu

    ★★

  • See How They Run

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★

  • Nope

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Hustle

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Decision to Leave

  • Aftersun

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Living

    ★★★

  • Watcher

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

  • Dune

  • The Card Counter

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings