• Our Father

    ★★

  • Meltdown: Three Mile Island

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★

  • 800 Meters

  • Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

  • Hei$t: The Great Robbery of Brazil's Central Bank

  • Phoenix Rising

    ★★★

  • Chernobyl: The Lost Tapes

  • The Batman

    ★★★½

  • 11M

    ★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

    ★★★

  • Crime Scene: The Times Square Killer

    ★★

  • The Murder of Gabby Petito: Truth, Lies and Social Media

  • 137 Shots

    ★★★★

  • The Forever Prisoner

  • Dig Deeper: The Disappearance of Birgit Meier

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

    ★★★

  • Reasonable Doubt: A Tale of Two Kidnappings

  • Ed Gein: The Real Psycho

  • Where Is Marta?

    ★★★★

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★

  • Shots Fired

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The First Wave

    ★★★

  • A Sinister Sect: Colonia Dignidad

  • No Time to Die

    ★★

  • The Toolbox Killer

  • Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan

  • Cry Macho

    ★★

  • Boeing's Fatal Flaw

    ★★★

  • 9/11: I Was There

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Race Against Time: The CIA and 9/11

    ★★

  • Detainee 001

    ★★★

  • Attica

    ★★★★

  • The Women and the Murderer

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Procession

    ★★★★★

  • Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★

  • John of God: The Crimes of a Spiritual Healer

  • NYC Epicenters 9/11➔2021½

  • The Wimbledon Kidnapping

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★

  • Zeros and Ones

    ★★

  • Betrayal at Attica

    ★★★★

  • Demonic

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★

  • Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Loneliest Whale: The Search for 52

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Croc That Ate Jaws

  • Elize Matsunaga: Once Upon a Crime

  • Shark Gangs

  • Black Widow

    ★★★

  • Shark Beach With Chris Hemsworth

  • Rogue Shark